SKANDAL FOTOĞRAFLAR! SAKIN KAÇIRMAYIN!

Aidatlar, Adaletsizlik ve Gözdağı

Bloğumuzda kaç daire olduğunu biliyor musunuz? Peki bu dairelerin kaçının 72lik, kaçının 108lik olduğunu biliyor musunuz?

Peki ya şu anki aidatlarla her ay toplanan parayı hiç hesapladınız mı?

En büyük 4 gider kaleminden ikisi olan Kapıcı Maaşının ve Sigortasının, kapıcının sene başında ücretsiz izine çıkarıldığı, sonra da işten çıkarıldığı için kasada birikmiş olması gerektiğinin farkında mısınız?

Merkezi Sistemden Kombiye geçtiğimiz için, Eşanjör elektriğinin, ve tesisat patladıkça su basıldığı için Su faturasının geçen yazdan beri gider olmaktan çıktığını biliyor musunuz?

Bu kalemlerin ısı kaybıyla toplanmaması ve aidatlardan ödenmesi sebebiyle (Ben toplamıyordum), bunların gider olmaktan çıkması sayesinde bu tutarların da kasada birikmesi gerektiğinin farkında mısınız?

Yangın giderlerinin ve kapıcı tazminatının ayrıca toplandığının farkında mısınız?

Benim 60-70-80TLlik aidatlarla, 4 yılda ek ödeme TOPLAMADAN ve aidatlara ZAM YAPMADAN apartmana aldığım onca demirbaşın, yaptığım onca katkının farkında mısınız? (Brother MFC1911 Fotokopi Makinası, Bosch Akülü Çit Kesme makinası, Bosch Uneo MAXX akülü darbeli matkap, Gardol Akülü Çim Kesme makinası, bahçe aydınlatmaları, mahkeme masrafları, avukat parası ve daha birçok şey, birçok bakım onarım yenileme hem de EK ÖDEME TOPLAMADAN!)

Ben aidatlara zam yapmazken kapıcı maaşı ve sigortası 4 yılda 2 katına çıkmıştı. Eşanjör elektriği ve suyu da zamlanmıştı!

Şimdi ise, sene başından beri kapıcı maaşı ve sigortası ödenmezken, geçen yazdan beri de eşanjör elektrik ve su gideri 0 iken, ve bizler daire başı 120-150-180TL öderken, üstelik çöpümüzü bile kendimiz atarken, daire başı 50 TL ek ödeme toplandığının, farkında mısınız?

"Mahkeme KAYYUM yollarsa şimdikinin, 4 katını öderiz" diye toplantı çağrısında peşin hükümle göz dağı verdiklerinin farkında mısınız? KAYYUM korkusu salarak sizlere diz çöktürmek istediklerinin farkında mısınız?

Hatırlarsınız! Biz zaten 2,5 yıldır herşeyi kat kat öder olduk! Bir önceki yönetim de bahçeye ektiği çiçekler ve yeşil ışıklar için kasadan ödenek ayıramamış ve dairelerden para toplamıştı! Hatırlarsınız! Ek ödeme üzerine ek ödeme ödedik! Esenkentte efsane olduk. Herkes bize güler oldu!

Şimdi de "Kayyuma 4 katını verirsiniz haa" diye sindirmeye çalıştıklarının farkında mısınız?

VERİLEN GÖZDAĞINDAN KORKMAYIN. KAYYUM GELSE BİLE, ASGARİ 6 AY SÜRESİ OLMAKLA BİRLİKTE 6 AY SONRA YENİ YÖNETİM SEÇİLEBİLİR.

ZATEN BİZ KAPICI ve EŞANJÖR GİDERLERİ OLMADIĞI İÇİN, ÇÖPÜMÜZÜ BİLE KENDİMİZ ATTIĞIMIZ İÇİN SENE BAŞINDAN BERİ KAYYUMA MAAŞ ÖDER GİBİ AİDAT ÖDÜYORUZ!

VERİLEN GÖZDAĞINDAN KORKMAYIN!
DİK DURUN!
VE UNUTMAYIN!
SON PİŞMANLIK FAYDA VERMEZ!